layout-wrota-lipiec2014-tlo-gosp

gospodarka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Seminarium na temat innowacyjnych przedsiębiorstw

Piąte seminarium podsumowujące konferencję na temat wspierania przedsiębiorstw innowacyjnych na Podkarpaciu odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Pięć seminariów, które przeprowadzono dwa razy w Mielcu, Krośnie, Rzeszowie i Stalowej Woli zorganizowano w ramach projektu „Tworzenie sieci współpracy pomiędzy sektorem nauki, samorządami i przedsiębiorcami w celu wytworzenia systemu wspomagania przedsiębiorstw innowacyjnych", który został dofinansowany w ramach ZPORR „Działania Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy". Projekt realizowała Agencja Rozwoju regionalnego MARR SA przy współpracy z Gminą Miejską Mielec. Celem projektu było zainicjowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami, organizacjami pozarządowymi i samorządami działającymi w otoczeniu lotnisk lokalnych, stanowiących bazę innowacyjnego wzrostu gospodarczego województwa podkarpackiego.

Podczas środowego podsumowania prezes MARR Zdzisław Klonowski powiedział, że konferencja to prosta droga w kierunku zwiększenia potencjału badawczo-rozwojowego województwa podkarpackiego. Zaznaczył także, że efektem pięciu seminariów jest publikacja „Koncepcja rozwoju przedsięwzięć innowacyjnych w oparciu o tradycje lotnicze regionu. Składają się na nią wykłady oraz informacje przekazane podczas spotkań w Mielcu, Krośnie, Rzeszowie i Stalowej Woli.

Dr hab. inż., prof. nadzw Andrzej Tomczyk z Politechniki Rzeszowskiej wskazał najważniejsze warunki innowacyjności jako kierunków rozwoju regionu, a wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Zbigniew Mączka wygłosił wykład „Lotnictwo Podkarpacia i jego rozwój". Obecny stan realizacji Mieleckiego Parku Przemysłowego przedstawił Zdzisław Klonowski. Wiceprezes agencji MARR powiedział o nowych możliwościach wsparcia firm w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło: www.mielec.pl

 Zainwestuj w Podkarpackim

NEREUS LOGObleu fond blanc

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage