layout-wrota-lipiec2014-tlo-gosp

gospodarka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Pozwolenie nr 130 wydane

Firma Nordisk Polska otrzymała w środę pozwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "EURO-PARK Mielec". Spółka zbuduje tu centrum dyspozytorskie, które w przyszłości zatrudniać będzie 150 osób.

Nordisk Polska sp. z o.o. jest operatorem telekomunikacyjnym pracującym w mobilnej sieci typu CDMA 2000, posiadającej funkcjonalność typowych sieci dyspozytorskich typu trunkingowego. Sieć ta charakteryzuje się konkurencyjnymi parametrami w zestawieniu z sieciami w technologii GSM czy UMTS. Dotyczy to m.in. mobilnego Internetu oferującego transfer z prędkością - odpowiednio do 1,8 Mbs do stacji i 3,1 Mbs od stacji. Budowa sieci wymaga mniejszej liczby stacji bazowych niezbędnych do pokrycia tego samego obszaru co telefonia GSM oraz UMTS. Cechy funkcjonalne właściwe dla trunkingu pozwalają na zestawianie połączeń indywidualnych i grupowych, na dynamiczne zarządzenie grupami użytkowników, zestawianie w wypadku zajętości kanału połączeń alarmowych - mających absolutne pierwszeństwo w nawiązywaniu rozmowy, a wszystko to w czasie poniżej jednej sekundy. Jednocześnie sieć będzie miała możliwość łączenia się z publicznymi sieciami telefonicznymi zarówno mobilnymi, jak i stacjonarnymi.
Z usług Nordisk Polska będą korzystać zarówno klienci biznesowi, czyli firmy i instytucje, jak i klienci prywatni. - Szacuje się, iż w Polsce jest ok. 4 mln użytkowników Internetu. Wciąż jeszcze są miejsca, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony, choćby przez brak odpowiedniej infrastruktury technicznej. Oferta i możliwości techniczne firmy Nordisk znakomicie wpisują się w ten teren - powiedziała podczas wręczenie pozwolenia, Anna Streżyńska, prezes Urzędu Kontroli Elektronicznej.

Obecny podczas uroczystości prezydent Mielca Janusz Chodorowski przyznał, że cieszy się, iż tak nowoczesna firma z branży teleinformatycznej będzie miała swoja siedzibę w Mielcu. - Gdy zakładaliśmy Specjalną Strefę Ekonomiczną na podłączenie sieci telefonicznej mieszkaniec miasta musiał czekać nawet kilkanaście lat. Pamiętam, że jeden z inwestorów zdecydował się ulokować tu swój biznes pod warunkiem, że zagwarantujemy mu 100 łączy satelitarnych. My powiedzieliśmy, że to możliwe, ale dopiero za 2-3 lata. Odpowiedział, że w takim razie wróci tu za 2-3 lata. Oczywiście nie wrócił - powiedział Janusz Chodorowski. Dodał, że obecność w Mielcu takich firm jak Nordisk Polska, to także szansa na rozwój dla tego regionu. Zaznaczył, że bardzo cieszy się także z tego, iż prezesem spółki jest Wojciech Kamieniecki, który pracował nad powstaniem przedsiębiorstwa Centrala, a potem Telenet, dzisiejsze Multimedia.

Z rąk prezydenta miasta i dyrektora mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Mariusza Błędowskiego, pozwolenia na działanie w SSE odebrał założyciel Nordisk Mobiltelefon Arnfinn Röste.

Źródlo: www.mielec.plZainwestuj w Podkarpackim

NEREUS LOGObleu fond blanc

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage