layout-wrota-lipiec2014-tlo-gosp

gospodarka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Krosno czeka na kolejnych inwestorów


W Krośnie powstała podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. Teren podstrefy obejmuje blisko 2,4 hektara, przeznaczony jest pod produkcję, usługi i logistykę.

Jak powiedział Zbigniew Piwka, kierownik Biura Rozwoju Miasta Krosna, obszar strefy jest w pełni przygotowany do wejścia inwestorów. Przyszli przedsiębiorcy, którzy zdecydują się utworzyć nowe miejsca pracy w krośnieńskiej podstrefie, mogą liczyć na znaczne ulgi, m.in. na zwolnienie z podatku dochodowego oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości. Obecnie władze SSE w Krakowie przygotowują oferty dla inwestorów. Następnie odbędzie się przetarg na sprzedaż gruntów w podstrefie. Zdaniem Piwki, pierwsi inwestorzy mogą pojawić się jeszcze w tym roku.

Władze strefy szacują, że na nowych terenach powstaną ponad 4 tys. nowych miejsc pracy i ok. 1 tys. w otoczeniu strefy. Inwestorzy wyłożą 476,09 mln zł. Pomoc publiczna dla nich ma wynieść 270,03 mln zł. Z tytułu podatków (m.in. PIT i CIT) do budżetu państwa powinno wpłynąć 2451,70 mln zł, a do budżetów samorządu terytorialnego 192,53 mln zł.

źródlo:PAPZainwestuj w Podkarpackim

NEREUS LOGObleu fond blanc

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage