layout-wrota-lipiec2014-tlo-gosp

gospodarka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Lotniska

Na terenie gminy Trzebownisko zlokalizowane jest lotnisko regionalne przystosowane do obsługi międzynarodowego ruchu pasażerskiego Rzeszów-Jasionka. Posiada ono strategiczne znaczenie dla województwa podkarpackiego i zarazem stanowi najdalej wysunięty na wschodniej granicy Unii Europejskiej punkt obsługi lotniczej.
Jest to jedyne lotnisko komunikacyjne w południowo-wschodniej Polsce, wyposażone w urządzenia o wysokich standardach światowych i w drugi co do długości w Polsce, po Okęciu, pas startowy, przystosowane do przyjmowania wszystkich typów samolotów zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej. 

Korzystne położenie lotniska, stanowiące naturalny czynnik sprzyjający wzrostowi koniunktury gospodarczej w regionie, będzie wymagać dużych nakładów inwestycyjnych związanych z gospodarczą zabudową strefy wokół lotniska.

Na terenie województwa usytuowane są również lotniska lokalne, nieposiadające pełnego wyposażenia w odpowiednie urządzenia nawigacyjne. Są to lotniska w:

  • Mielcu
  • Krośnie
  • Turbi koło Stalowej Woli 
  • Arłamowie (nieczynne)

Zarówno na lotnisku w Rzeszowie, jak i w Mielcu zlokalizowane są Punkty Celne. Pozostałe lotniska na terenie województwa – w Krośnie i w Turbii – są lotniskami sportowym. 
http://www.lotnisko-rzeszow.pl

Zamieścił: Dariusz Drozd


Zainwestuj w Podkarpackim

NEREUS LOGObleu fond blanc

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage